Správnost vs. pravda k sobě

2013 vs. 2020

Ty fotky skrývají jeden velmi zásadní, avšak neviditelný rozdíl.

Jeden rozdíl v mém nitru💗

A bezplenková komunikační metoda miminek je jen jeden pro mě zjevný příklad.

2013

Když se narodil můj první syn Šimon, měla jsem přečtenou knihu o bezplenkování a byla rozhodnutá, že to je SPRÁVNĚ A MÁ SE O TAKTO DĚLAT.

A já to tak dělat budu, protože já jsem přeci ta, co dělá všechno správně.

Hodná holka, šikovná, ta, co všechno, každou činnost a každou věc v životě udělá perfektně. To byl jeden v mých nejsilnějších programů.

Takže jsme sice se synem bezplenkovali a byly chvíle, kdy nám to šlo opravdu dobře. Jenže z jaké pozice to bylo? Dnes si to již uvědomuji. Chtěla jsem ukázat světu svoji dokonalost a správnost. Když se bezplenkovka zrovna nedařila, byla jsem naštvaná a zklamaná. Soudila jsem sebe sama za to, že to nedokážu. Kladla jsem vysoké požadavky na sebe i na svoje dítě.

2020

Od třetího miminka mám již velmi málo očekávání, vlastně se spíše nechávám vést situacemi, které přicházejí a nechávám je plynout s co největší lehkostí (rozumějte tomu i tak, že některé prostě s lehkostí neplynou, ale nehodnotím se za to 😆)

O bezplenkovce vím, ale nějak neplánuji ji využívat. Na poporodní návštěvě mi ji DulaViki připomíná a nabízí. To jsem ještě spíše líná kyblík pro miminka vytáhnout a říkám si, že si to šestinedělí chci užít a nebudu pořád rozbalovat plínu.

Když mi ale Julinka dává zcela jasně najevo svoji potřebu a není jí po chuti, že ji tlačí bříško, nakonec beru bezplenkovku na milost 🙃

A víte co?

Dělám to teď proto, že nám funguje a vyhovuje.

Nedělám to proto, že je to správně.

Když to fungovat nebude, jsem ochotná to ve vteřině přestat dělat a vybrat si něco jiného.

A nejsem ochotná se za to hodnotit nebo řešit, zda mě za to hodnotí někdo jiný.

A CO VY? NAPADNOU VÁS MÍSTA V ŽIVOTĚ, KDE NĚCO DĚLÁTE PROTO, ŽE JE TO TAK SPRÁVNĚ?

Mně je takto teď naprosto úžasně. Vnímám, jakou lehkost to přináší, když je člověk více sám sebou a méně někým, kdo se nechal naprojektovat a naprogramovat.

Zároveň se ale nesoudím za to, že jsem v minulosti něco dělala tak nebo onak. Protože to už bylo a já si teď mohu vybírat něco jiného.

P.S. Tu nedokonalou fotku 2020 jsem se rozhodla zveřejnit i přesto, že jsem na ní naprosto naprosto nesprávně z pohledu reklamy❤️

P.P.S. Bezplenková komunikační metoda neznamená, že děti nemají plínu, ale že v momentě, kdy to vnímáme, je podržíme nad nádobou, do které se vyprázdní (mohu vysvětlit, pokud Vás to zajímá).

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů