Spasit svět nebo být pozvánkou do jiného?

Jakou pozvánkou mohu být pro ostatní?

Je to více než rok, co jsem poprvé okusila nástroje Access Consciousness.

Tehdy jsem byla totálně namočená v zachraňování světa, kde to šlo, tam jsem chtěla být prospěšná, chtěla jsem dát pomocnou ruku, změnit situaci, změnit systém, spasit někoho. Pak jsem dostala do rukou možnost podívat se na to z jiného úhlu pohledu.
Ne, že bych se občas i teď nepřistihla, jak se snažím spasit svět, ale většinou si to už velmi rychle uvědomím a pracuju s tím.

Vždycky jsem byla nastavená tak, že je třeba pomáhat druhým, postupem času jsem tuto činnost ale vyšperkovala tak, že jsem se angažovala všude, kde bylo potřeba vykonávat bohulibou a dobrovolnou činnost, někoho spasit a zachránit.

Cítila jsem, že mám možnost vykonat něco dobrého, změnit něco, změnit systém, udělat svět lepší, ale vždycky to dopadlo stejně.

Časem přišlo zklamání, že to nejde, že s některými lidmi a věcmi nehnu, že systém není možné změnit a cítila jsem se nedoceněná. Opustila jsem funkci a časem se našla nějaká jiná…

Hodně podobně to probíhalo i s lidmi, kterým jsem chtěla pomoci, včetně vlastní rodiny… Chtěla jsem změnit lidi a svět k lepšímu, ale jen jsem se v tom plácala.

Ale, co kdyby to bylo možné jinak? Co kdybych mohla být mnohem víc sama sebou a tím pozvala ty ostatní k prožívání jiné reality?

Mohlo by být větším přínosem, kdybych si žila vlastní život tak, jak to vnímám jako nejlepší a nejlehčí bez ohledu na úhly pohledu těch ostatních včetně mojí rodiny? A co kdybych připustila a dovolila, aby si každý zvolil svoji vlastní cestu bez ohledu na můj názor, jak je to správné?

Jedu si tuhle cestu už rok a řeknu Vám, neuvěříte, kolik energie mi zbývá, kolik času mohu věnovat něčemu jinému než řešení problémů, které neexistují, o kolik lehčí jsou situace v mém životě.
Navíc jsem zjistila, že spoustu věcí prostě už dělat nemusím a nechci, že si chci volit něco jiného.

Nemusí se mi to dařit vždy a pokaždé, ale je to cvik, pracuji na tom a hledám nové cesty a volby.

Přeji krásný den!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů