Muzikoterapie všedního dne

Tohle téma mě provází v životě již více než šest let a přesto jsem o něm nenapsala zatím ani jeden článek.

No a tak to jdu napravit.

Pro co si každý den vybírám být V Rytmu S Dětmi skrze společné zpívání, pohyb a muzicírování?

Kromě toho, že mě to baví, vidím zde i hlubší smysl.

Už jako začínající lektorka jsem si vybrala návštěvu různých kurzů a četbu knih o muzikoterapii. Ta je vnímána veskrze jako prostředek a úleva pro handicapované.

Já zde ale vidím i obrovský prostor pro nás rodiče, pro děti a vůbec pro každou bytost, která je přítomna v tomhle často stresujícím prostředí.

Před lety mě nesmírně zaujala práce pana profesora Masaru Emoto. Byl to japonský vědec, který zkoumal účinky emocí, hudby a dalších vlivů na vodu. Zjistil, že krystalky vody, které jsou ovlivněny pozitivní emocí či třeba i pozitivně laděnou hudbou, vytvářejí překrásné struktury. Naproti tomu krystalky, které byly vystaveny negativním emocím či „tvrdému“ žánru hudby, vytvářely struktury nepravidelné a lidskému oku nelahodící.

Masaru Emoto byl označen některými za pseudovědce a velká část odborné veřejnosti jeho práci haní. Každý má právo na svůj úhel pohledu. Já se, jako dnes už skoro na vše navnímávám na práci pana Emota. A můj vnitřní hlas mi říká, že je to moje pravda.

Že u mě funguje toto ladění vody. A to nejenom formou „hezky“ naladěné vody, kterou pak vypiju.

Lidské tělo je téměř ze 70 % voda. Je tedy nasnadě i možnost, že bychom se mohli harmonizovat a pozitivně ladit pomocí hudby? Za mě rozhodně.

A to je ten pro mě nejdůležitější a první důvod, proč zpívat, tančit, muzicírovat a dělat to se záměrem společného zážitku sblížení.

V mých lekcích, doma s dětmi, v kurzech, které nabízím není primárním cílem to, aby se děti naučily písničky, básničky a přesné pohyby. Aby je rodiče mohli pochválit, jaké jsou šikovné nebo aby to mohly ukázat babičkám a dědečkům.

CESTA JE CÍL.

Společným zpěvem, muzicírováním, tancem, pohybem harmonizovat svoje tělo, duši, mysl, vědomí a bytost jako celek.

Společným zpěvem, muzicírováním, tancem, pohybem sblížit naše bytosti a posílit vztah mezi námi.

To je to podstatné, co vnímám na své práci a co předávám ostatním.

Můžete se ke mně přidat 🙂

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů